İçeriğe geç

“ERKEKCEE” Spor ve Politika

Erkekcee ifade edelim ki Spor ve Politikalar siyasi söylemler herhangi bir sporun oyuncağı haline gelemez. Türkiye’nin gittiği her yerde barış güvercinleri uçar. Mazlum coğrafyaların şefkat kapısı olan Türkiye Cumhuriyetinin son günlerde yapılan Barış Pınarı Harekatının acısı futbol camiasında ve Türk sporcularına diğer alanlarında baş göstermeye çalışılıyor. Sporcularımızın sosyal medya hesaplarına ve açıklamalarında Türkiye destekli mesajlarında ise sporcularımıza baskılar yapılmaktadır.

Biz Türkiye Devleti olarak sınırlarımızın güvenliğini kahraman Türk Askerlerimizin arkasında olarak milletçe kenetlenen bir ruh ile bütün dünyanın birleşse dahi bu operasyonun arkasındayız.

Okyanus ötesinden kalkan ve kendi ülkesininde sınır topraklarımızın karşısında bulunan Suriye’de askeri birliği bulunan emperyalist ülkelerin kendi çıkarları için deniz aşırı bir ülkeye gitmesi kendilerinin nasıl olduğunu gayet net ve açık şekilde bize yansıtıyor.

Senelerce Türk milletinin sessizliğine alışkın olan dünyanın bir zamanlar bizim dünya’ya hüküm ettiğimizi unutmasınlar biz ki çağlar açan ve çağlar kapan bir milletin torunları ve evlatlarıyız.

Spor konusunda ise bırakalım sporda yeşil sahalar konuşsun sizin ırkçı söylemleriniz değilde keyifle izleyeceğimiz sporun dostluk olduğu sporcularımızın tatlı rekabetleri yarışsın. Biz sporu ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK‘ten “Spordan yoksun olan bir gençlik nasıl ki vatan müdafaası sırasında etkili olamıyorsa, insan denen varlığın kafa yapısı da ne derece tekamül ederse etsin, bedeni inkişafı noksan ve yetersiz olursa, o kafayı ileriye götüremez, taşıyamaz. ” sözleriyle öğrendik. Bizim spor sahalarında müdahafamızı sporcularımız sınırlarımızda ise Türk Askerimiz sağlıyor. Barış Pınarı Harekatında görev yapan tüm mehmetçiğimize Allah muzaffer eylesin.Gaza bizden Zafer ALLAH’tan.

ERKEKCEE olarak size Ziya GÖKALP’ın Asker Duası şiiriyle veda etmek istiyoruz.

ASKER DUASI

Elimde tüfenk, gönlümde iman,
Dileğim iki: Din ile vatan…
Ocağım ordu, büyüğüm Sultan,
Sultan’a imdâd eyle Yârabbi!
Ömrünü müzdâd eyle Yârabbi!

Yolumuz gaza, sonu şehâdet,
Dinimiz ister sıdk ile hizmet,
Anamız vatan, babamız millet,
Vatanı ma’mur eyle Yârabbi!
Milleti mesrur eyle Yârabbi!

Sancağım tevhid, bayrağım hilâl,
Birisi yeşil, ötekisi al,
İslâm’a acı, düşmandan öc al,
İslâm’ı âbâd eyle Yârabbi!
Düşmanı berbâd eyle Yârabbi!

Kumandan, zabit, babalarımız.
Çavuş, onbaşı, ağalarımız.
Sıra ve saygı, yasalarımız.
Orduyu düzgün eyle Yârabbi!
Sancağı üstün eyle Yârabbi!

Cenk meydanında nice koç yiğid,
Din ve yurd için oldular şehid,
Ocağı tütsün, sönmesin ümid,
Şehidi mahzun etme Yârabbi!
Soyunu zebun etme Yârabbi!

Ziya GÖKALPİlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram